Lagledare 2010

Lagledare 2010

HKH Prinsessan Birgitta
Beskyddare av Barngolfen.
Initiativtagare till Barngolfens golfskola.

Barngolfen:
2009 17:e plats
2008 17:e plats

Lasse Kronér
Programledare

Meriter:
Julvärd 2008
Dobidoo
Bingolotto

Barngolfen:
Initiativtagare
2009 15: plats
2008 3:e plats
2007 11:e plats
2006 10:e plats

Olle Sarri
Skådespelare

Meriter:
Äntligen midsommar
Apan
Tillsammans
Förortsungar
Heja Björn
c/o Segemyr

Barngolfen:
2009 5:e plats

HCP 11,7

Johnny Kringström
Programledare

Meriter:
TV-snickare
Roomservice

Barngolfen:
2009 22:a plats

Peter Eriksson
Politiker Miljöpartiet

Meriter:
Språkrör
Riksdagsledarmot
Oppositionspolitiker

Barngolfen:
2009 7:e plats

Louise Karlsson
Simmare

Meriter:
Världsrekord 1997
VM-guld 1997
OS 1992 & 1996

Barngolfen:
2009 23: plats
2008 12:e plats
2006 15:e plats

Tone Bekkestad
Metrolog

Meriter:
Väderpresentatör TV4

Barngolfen:
2009 1:a plats
2008 9:e plats

HCP 25,6

Lasse Åberg
Konstnär/Skådespelare/Regissör

Meriter:
Åbergs Museum
Sällskapsresan
Repmånad
Electric Banana Band
Disney-orakel

Barngolfen: 2007 9:e plats

Ernst Billgren
Konstnär

Meriter:
Konstnär sedan 1982
Medlem i konstakademien
Boken Vad är Konst.
Utmärkt tennisspelare

Barngolfen: 2009 6:e plats

Barbro Svensson
Artist

Meriter:
Otaliga soloalbum
Programledare

Barngolfen:
2009 6:e plats
2008 15:e plats
2007 14:e plats

HCP 25,6

Viktor Åkerblom
Skådespelare

Meriter:
Pelle svanslös och talangjakten
Let’s Dance
Hotel Seger
Findus reklamfilmer

Barngolfen:
2009 14:e plats

Ulrika Nilsson
Journalist

Meriter:
Nyhetsankare TV4
Nyhetsankare CNN
Arbetat på TV3
Arbetat på SVT

Barngolfen:
2009 4:e plats
2008 7:e plats

HCP 36

Niklas Strömstedt
Musiker

Meriter:
8 st soloalbum
Medodifestivalen
Översatt Mamma mia till svenska

Barngolfen:
2009 10:e plats

Peppe Eng
Idrottsjournalist

Meriter:
Programledare TV4
Let´s Dance 2006
Radiosporten

Barngolfen:
2009 8:e plats

Hans Mosesson
Skådespelare

Meriter:
ICA Reklamfilm
Andra Avenyn
Kommissionen
Noll tolerans

Barngolfen:
Första gången

Jovan Radomir
Programledare/presentatör

Meriter:
Folktoppen
80-talsnatten
Musikreportage
Studioankare.

Barngolfen:
2009 2:a plats

Richard Herrey
Artist

Meriter:
Let’s Dance 2008
Så ska det låta
Herreys
Vinnare av ESC 1984

Barngolfen:
2008 5:e plats

Anders Ekborg
Skådespelare

Meriter:
Kristina Från Duvemåla
Tomten är Far till alla Barnen
Jesus Christ Superstar

Barngolfen:
2007 7:e plats

Stefano Catenacci
Kock

Meriter:
Kökschef på Operakällaren
Ansvarig för Kronprinsessan Victoras bröllopsmiddag 2010

Erik Blomqvist
Golfinstruktör

Meriter:
Tränare på Ramkvilla golfklubb
Invald till World Demo Team, Free- Release 2009.
Robinsson 2009

Barngolfen:
2009 20:e plats

Marcus Allbäck
Fotbollspelare

Meriter:
Spelansvarig Svenska Landslaget
FC Köpenhamn 05-08
Aston Villa 02-04
74 landslagsmatcher

Stefan Sauk
Skådespelare

Meriter:
Let’s Dance 2010
I huvudet på Bergqusit och Sauk
Vendetta
Yrrol

Ralf Edström
Fotbollsproffs/Expertkommentator

Meriter:
Radiosporten
Svensk Fotbolls Hall of Fame
Guldbollen -72 och -74

Barngolfen:
2009 18:e plats

Pontus Gårdinger
Programledare

Meriter:
Kanal 5
SVT
Mullvaden
Miljonärerna
Nilecity 105,6

Barngolfen:
2008 13:e plats

Jessica Almenäs
Programledare

Meriter:
TV4
Vinnare V75
Let’s Dance 2008, 2009 & 2010
Miss World 1998